Situata alarmante e zjarreve, Prefekti i Gjirokastrës kërkon ndihmën e ushtrisë

situata alarmante e zjarreve prefekti i gjirokastres kerkon ndihmen e ushtrise
situata alarmante e zjarreve prefekti i gjirokastres kerkon ndihmen e ushtrise

Odise Kote, Prefekti i Gjirokastrës ka kërkuar ndihmën e ushtrisë lidhur me situatën e zjarreve.

Prefekti Kote shprehet se situata në bashkinë e Dropullit është dramatike, teksa në terren janë vetëm 15 ushtarë.

Kote thotë se zjarri është duke u përhapur dhe mund të rrezikojë edhe banesat në fshatrat afër zonës që është ende e pushtuar nga flakët.

‘’Urgjente/ Në bashkinë Dropull situata është dramatike. Duhen forcat e ushtrisë te ndërhyje se po digjen fshatrat. Ne terren janë vetëm 15 ushtare, Prefekti Odise Kote’’, thotë ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts