Situata e Covid-19 në Itali, 70 viktima dhe 2,697 raste të reja në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Itali, njoftuan se nga 662 mijë teste të realizuara, 2, 697 persona rezultuan pozitivë për Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 70 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë shkalla e pozitivitetit është 0,4%.

Aktualisht 355 pacientë janë të shtruar në kujdes intensiv në spitalet Covid, në Itali.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *