Situata epidemiologjike në Itali, identifikohen mbi 101 mijë raste të reja dhe 415 viktima në 24 orë

Shifrat e koronavirusit në Itali vijojnë të jenë të larta. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orë janë identifikuar 101, 864 raste të reja nga 393, 663 teste të kryera.

Norma e pozitivitetit është 10.2%.

Nga autoritetet shëndetësore u raportua se 415 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë 11,765,767 italianë janë infektuar nga Covid, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts