Situata epidemiologjike në Itali/ Identifikohen mbi 44 mijë raste të reja dhe 168 viktima në 24 orë

Në Itali janë identifikuar 44, 595 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, nga 901, 450 teste të kryera.

Autoritetet shëndetësore bënë me dije se 168 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërsa norma e pozitivitetit është 4.9%. Aktualisht në Itali janë pozitivë 430, 029 raste.

Sakaq që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 5, 517, 054 të infektuar dhe 136, 245 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.