Situata epidemiologjike në Kosovë, identifikohen 16 raste të reja dhe 2 viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, bën me dije se nga 830 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë shënuar 2 viktima

Gjithashtu sot janë shëruar 76 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223,648.

Në total numri i rasteve aktive është 597.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.