Situata epidemiologjike në Kosovë, nuk identifikohet asnjë rast i ri me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 291 teste për COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë rast pozitiv.

Gjithashtu raportohet se nuk është shënuar asnjë viktimë.

Sakaq numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.203 dhe në total numri i rasteve aktive në Kosovë është 55.

Njoftimi:

06 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.424 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.231 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.844 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 291 testime, 0 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 4 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.203.

Në total numri i rasteve aktive është 55.

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts