Situata epidemiologjike në Kosovë, regjistrohen mbi 10 mijë raste aktivë

situata epidemiologjike ne kosove regjistrohen mbi 10 mije raste aktive
situata epidemiologjike ne kosove regjistrohen mbi 10 mije raste aktive

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, informon se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 10,800.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 209.312, ndërsa nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 3,076 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 302 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1.801.548 doza të vaksinës.

Deri më sot 810.798 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Gjithashtu, deri më sot janë dhënë 93.507 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts