Situata epidemiologjike në Kroaci shqetësuese, mbi 6 mijë raste të reja me Covid dhe 53 viktima në 24 orë

Kroacia po përballet me një situatë shqetësuese epidemiologjike, si pasojë e rritjes së infektimeve me koronavirus.

Prej ditësh vendi po konfirmon një numër të madh të rasteve ditore.

Autoritetet shëndetësore raportuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 6449 raste , duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 39, 846.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 53 pacientë humbën jetën.

Më shumë se 50, 000 njerëz janë vaksinuar me dozën e parë gjatë tre ditëve të fundit, ka deklaruar ministri i Shëndetësisë Vili Beros.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *