SITUATA/ Javë e sikletshme, Partizani “driblon”… mediat

Nuk ka më stërvitje të hapura për mediat dhe as intervista në mesjavë.

DRITAN MEHMETI

Partizani është në një moment kritik për këtë sezon dhe drejtuesit kanë vendosur t’i shmangin me sa munden mediat për të hequr sikletin që mund të shkaktojë prania e kamerave apo gazetarëve në stërvitje te lojtarët apo stafi teknik.

Në fakt ky vendim është marrë që pas eliminimit nga Kupa, por ndaj Skënderbeut dhe Vllaznisë në kampionat në ndeshjet pasardhëse, nuk pamë që kjo mbyllje t’i ketë shërbyer ekipit.

Mbetet për t’u parë sesa ekipi do të përgjigjet ndaj Dinamos, kur një hap flas mund të jetë fatal, pasi Vllaznia është gati të përfitojë për të rrëmbyer vendin e katërt.

FATJON TAFAJ

Ndërkohë, ndryshe nga të gjithë herët e tjera, drejtuesit vendosën që në konferencën e djeshme për shtyp para mediave të mos shfaqej Dritan Mehmeti, por zëvendësi i tij, Fatjon Tafaj.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.