Situata midis Polonisë dhe Bjellorusisë, BE propozon rritjen e fondit kufitar për të menaxhuar krizën e migracionit

Komisioni Evropian ka propozuar që të rritet ndarja e Fondit për Menaxhimin e Integruar të Kufirit me 25 milionë euro. Rritja do të përdoret për të menaxhuar krizën e migracionit në kufijtë me Bjellorusinë.

Propozimi i Brukselit erdhi pas shpërthimit të krizës me Minskun. Nëse nuk arrihet një marrëveshje gjatë natës, negociatat do të vazhdojnë javën e ardhshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.