Situata në Aeroportin e Kabulit, denoncon ish-marinsi: E tmerrshme! Avioni u largua vetëm me gruan time në bord

Një ish-ushtar i Marinës Britanike, i quajtur Paul Farthing, ka denoncuar atë që po ndodh në Aeroportin e Kabulit.

Ai ka thënë se një avion ushtarak, i nisur nga Norvegjia është kthyer vetëm me gruan e tij në bord nga Afganistani.

Ai tha se vetë ka vendosur të qëndrojë në Kabul, ndërsa është i lumtur që familja po ikën prej andej.

Burri edhe pse i gëzuar për shpëtimin e familjarëve, shprehu hidhërimin për situatën aktuale dhe faktin që avioni u nis bosh, ndërsa mijëra qytetarë prisnin me dëshpërim për t’u larguar.

“Situata është tronditëse, ne s’mund t’i lemë gjërat kështu. Jam dëshmitar i ngjarjeve të tmerrshme”, tha ish-ushtari.

Burimi: TGcom24

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com