Situata në Afganistan/ Merkel bisedë telefonike me Macron: Çdo ndihmë do të dërgohet përmes Kombeve të Bashkuara

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron kanë zhvilluar pak momente më parë një bisedë telefonike ku ranë dakord në një telefonatë se ndihma vitale për civilët në Afganistan dhe ata që ikën në vendet fqinje duhet të dërgohen përmes Kombeve të Bashkuara, raporton Reuters.

Të dy diskutuan gjithashtu planet për evakuimin e civilëve pasi SHBA të përfundojë tërheqjen e saj më 31 gusht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.