Situata në Afganistan/ Stafi i emergjencës së Kabulit: Bluzat e bardha kanë kërkuar të ikin nga vendi

Stafi i shërbimit të emergjencës në Kabul ndonëse vijon punën, ka nga ata që po përpiqen që të largohen nga vendi, pasi talebanët morën në dorë pushtetin.

Kjo u njoftua nga Albero Zanin, koordinator mjekësor në strukturën e OJQ -ve.

Sipas tij shumë prej bluzave të bardha kanë kërkuar që të pajisen me vizë për t’u larguar nga Afganistani.

Zanin shtoi se ai kishte marrë garanci nga anëtarët e talebanëve, se aktiviteti spitalor nuk do të pengohet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *