Situata në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitë në Kosovë dhe Serbi, çfarë pritet të ndodhë

Ndërsa situata vijon të mbetet e tensionuare në Veri të Kosovës, përfaqësuesi i lartë i BE-së, Miroslav Lajçak dhe ai i SHBA-së, Gabriel Escobar të hënën dhe të martën do të qëndrojnë në Kosovë dhe Serbi. Sipas mediave në Prishtinë, këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Bashkimi Evropian, Peter Stano, i cili tha se Escobar […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts