Situata në veri të Kosovës, KFOR thirrje për vetëpërmbajtje: Të gatshëm të ndërmarrim të gjitha veprimet e nevojshme për një mjedis të sigurt në mënyrë neutrale dhe të paanshme

Mëngjesin e sotëm, misioni i KFOR-it i udhëhequr nga NATO ka shtuar praninë e tij në katër komunat e veriut të Kosovës, pas zhvillimeve të fundit në zonë. KFOR-i përmes një komunikate për media ka bërë thirrje për përmbajtje nga veprimet që mund të nxisin tensionet ose të shkaktojnë përshkallëzim. Po ashtu, KFOR-i tutje i […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts