Situata në veri të Kosovës, Sunak i shqetësuar: Kurti dhe Vuçiç, përgjegjësit për të ulur tensionet mes dy vendeve

Kryeministri britanik, Rishi Sinak ka shprehur sërish shqetësimin e tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës. Deputetja britanike, Alicia Kearns e pyeti kryeministrin Sunak se a do të ketë angazhim nga ai për zgjerim të mandatit të KFOR-it, në mënyrë që të merret edhe me kontrabandimin e armëve që po futen nga Serbia […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts