Situata në Veri/ Xhandarmëria serbe vrojton Policinë e Kosovës në Jarinjë (Video)

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targa, pjesëtarë të Policisë së Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në gjendje gatishmërie në pikën kufitare në Jarinjë.

Në disa pamje shihet se në Jarinjë shihen xhandarmëria serbe duke vrojtuar Policinë e Kosovës, shkruan Jepi Zë. Edhe Policia e Kosovës në anën tjetër po përcjell lëvizjet e tyre nga territori i Republikës së Kosovës.

Qeveria e Kosovës para dy ditësh nisi me zbatimin e reciprocitetit për targa duke vënë targa të përkohshme për veturat me targa të Serbisë që hyjnë në territor të Kosovës. Qytetarë serbë kanë bllokuar rrugët që çojnë në pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *