Situata nga flakët e zjarrit, reagon kryeministri Rama: Shumë vende po përballen me këtë kërcënim (ja video që publikon)


ZJARRET

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për situatën e zjarreve që kanë përfshirë sipërfaqe të tëra në vend prej disa ditësh.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka publikuar pamje nga aksioni i forcave të Ushtrisë dhe trupave Rangers për shuarjen e flakëve.

Sipas shefit të qeverisë, kjo është një kohë kur jo vetëm vendi ynë është duke u përballur me kërcënimin e zjarreve për shkak të temperaturave të larta.

POSTIMI I PLOTE I RAMES

Angazhimi disaditor për shuarjen e zjarreve në Karaburun e jo vetëm, nga Forcat e Ushtrisë dhe trupat Rangers në terren meriton respekt e inkurajim, në një kohë kur shumë vende po përballen me kërcënimin e zjarreve 👨‍✈️🛩

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.