Situata nga zjarret në Turqi/ Publikohet harta me imazh satelitor termik, 117 mijë e 348 fusha futbolli janë djegur deri tani

Autoritetet turke kanë përgatitur një hartë duke përdorur imazhe satelitore optike dhe termike të zonave të prekura nga zjarret e pyjeve.

Sipas saj janë djegur 83 mijë e 810 hektarë, pra 117 mijë e 348 fusha futbolli në total janë shndërruar në hi.

Zjarri në Manavgat u regjistrua si fatkeqësia më e madhe e zjarrit në Turqi.

Turqi 1 600x360
 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.