Situatë kaotike në Itali, zjarret dhe përmbytjet marrin pesë jetë njerëzish

situate kaotike ne itali zjarret dhe permbytjet marrin pese jete njerezish

Numri i viktimave në Itali shkon në pesë, si pasojë e zjarreve dhe përmbytjeve në jug të vendit.

Zjarret në Siçili çuan në mbylljen e përkohshme të aeroportit të Palermos pasi temperaturat në qytet shkuan deri në 47 gradë Celsius.

Një grua 88-vjeçare u raportua se vdiq në San Martino delle Scale, disa milje larg kryeqytetit sicilian, pasi ndërprerja e shkaktuar nga zjarret pengoi shërbimet e urgjencës të arrinin në kohë.

Një pjesë e autostradës u mbyll pasi në ishull u raportuan 55 vatra zjarri.

Stuhitë në Lombardi morën katër jetë, të moshave 16, 58 dhe dy 19-vjeçarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts