Situatë kritike me zjarret në Dropull/ Flakët rrezikojnë edhe kishën tre shekullore, në ndihmë të zjarrfikësve edhe forcat e FNSH së Fierit

situate kritike me zjarret ne dropull flaket rrezikojne edhe kishen tre shekullore ne ndihme te zjarrfikesve edhe forcat e fnsh se fierit
situate kritike me zjarret ne dropull flaket rrezikojne edhe kishen tre shekullore ne ndihme te zjarrfikesve edhe forcat e fnsh se fierit

Vazhdon lufta me flakët në fshatin Dhuvjan në Bashkinë Dropull.

Gazetarja Brikena Metaj raporton se zjarri rrezikon kishën 3 shekullore ortodokse që ndodhet në lartësitë e fshatit. Në terren kanë shkuar disa automjete zjarrfikëse për të shuar flakët.

Ne vendngjarje kanë shkuar edhe 3 furgonë të forcave speciale të FNSH së Fierit për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Situata paraqitet mjaft kritike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts