“S’ka dinarë” në komunat me shumicë serbe. Çdo anëtar familjeje merr nga Serbia nga 100 euro

Mjediset me shumicë serbe në Kosovë po mbeten pa dinarë. Kështu së paku thonë disa qytetarë në jug dhe në veri të Lumit Ibër, të cilët provuan të tërheqin para nga llogaritë e tyre, të martën. Institucionet, si në Kosovë, ashtu edhe në Serbi, heshtin. Mira nga Graçanica – komunë me shumicë serbe afër Prishtinës […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts