Skandal në Olimpiadë/ 49 sportistë udhëtojnë të dehur për në Australi, kompania ajrore bën ankesë zyrtare


49 sportistë nga Australia dhe Zelanda e Re janë bërë protagonist negativ gjatë kthimit për në shtëpi duke konsumuar alkool dhe duke shqetësuar udhëtarët e tjerë.
Capture

Sportistët kishin konsumuar shumë alkool dhe bënin gjeste të pahijshme në avion, ndërsa njëri prej tyre kishte vjellë në tualet duke e bërë të papërdorshëm për 10 orë udhëtim. Vetë kuzhinieri i ekipit të Australisë e quajti të papranueshme sjelljen e sportistëve duke u shprehur:

‘’Unë jam shumë i zhgënjyer sepse disa njerëz po shkatërrojnë reputacionin e një ekipi shumë të fortë, një ekip që na përfaqëson këtu me krenari të madhe. Anëtarët e ekipit ishin shumë të dehur, nuk iu përgjigjën kërkesave të ekuipazhit të kabinës dhe shqetësuan pasagjerët e tjerë”, tha Ian Çesterman.

Ndërkohë, kompania e fluturimeve Japan Airlines ka bërë një ankesë zyrtare drejt komitetit olimpik australian teksa kjo çështje ka marrë përmasat e një skandali në Australi dhe më gjerë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.