Skandali/ Ish-zyrtarë të qeverisë së Afganistanit fshehën më shumë se 12 milionë dollarë në shtëpitë e tyre

Rreth 12.3 milionë dollarë para dhe shufra ari janë gjetur në shtëpitë e ish -zyrtarëve të lartë të qeverisë afgane.

Lajmi është bërë i ditur nga Banka Qendrore, një muaj pasi talibanët erdhën në pushtet, duke denoncuar korrupsionin e regjimit të mëparshëm.

“Paratë e gjetura vinin nga zyrtarë të rangut të lartë në qeverinë e mëparshme, si Amrullah Saleh (ish nënkryetari) dhe disa zyrtarë të sigurisë, të cilët mbanin para dhe ar në zyrat e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *