Skandali në Norvegji, Televizioni Publik e cilëson Prishtinën si skuadër serbe


Një skandal u regjistrua në Norvegji, teksa mbrëmjen e djeshme u luajt përballja mes Bodo/Glimt-it dhe Prishtinës e vlefshme për raundin e tretë të Ligës së Konferencës. Televizioni Publik i këtij vendi i cilësoi kampionët e Kosovës, si skuadër serbe.

auto_Capture-101628849581

Në raportimin pas ndeshjes Bodo/Glimt – Prishtina, prezantuesi i këtij televizioni deklaroi se skuadra norvegjeze triumfoi ndaj skuadrës serbe. Një provokim ky që vjen nga një television publik dhe ka nxitur debate të shumta në rrjetet sociale.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.