Skocia regjistron rekord të rasteve ditore, identifikohen mbi 20 mijë të prekur në 24 orë

Skocia ka regjistruar edhe njëherë numrin më të lartë të rasteve ditore me koronavirus.

Sipas autoriteteve shëndetësore në 24 orë u identifikuan 20, 217 persona me Covid .

Ndërkohë më shumë se 1, 000 njerëz ishin në spital, shifra më e lartë kjo që nga muaji tetor i 2021.

Nga ana tjetër qeveria skoceze ka theksuar se festat e fundvitit kanë ndikuar në rritjen e infektimeve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.