Snowden: Facebook dhe Instagram u fikën, bota u bë një vend më i shëndetshëm në një ditë të mrekullueshme

Situata me rënien e Facebook, Instagram dhe WhatsApp u komentua edhe nga ish këshilltari kontrovers i NSA, Edward Snowden.

Ai shkroi në Twitter se njerëzit duhet të përdorin aplikacione alternative të mesazheve në vend të WhatsApp, e cila është në pronësi të Facebook.

Sipas tij, kjo është një kujtesë se njerëzit duhet të përdorin një aplikacion jo-fitimprurës të mesazheve si Signal ose ndonjë aplikacion tjetër me burim të hapur.

Në një postim tjetër, ai tha se Facebook dhe Instagram u fikën në mënyrë misterioze dhe bota u bë një vend më i shëndetshëm në një ditë të mrekullueshme. Snowden më parë shkroi në Twitter se SingalAp është një aplikacion shumë më i sigurt për t’u përdorur sesa WhatsApp.

Snowden u bë i famshëm pasi zbuloi dokumentet sekrete amerikane që tregonin ekzistencën e një numri të projekteve të vëzhgimit sekret.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *