Somali, një bombë e vjetër vret të paktën 27 njerëz, kryesisht fëmijë

Të paktën 27 persona, shumica prej tyre fëmijë, u vranë kur mbetjet e një bombe të vjetër shpërthyen në rajonin e Poshtëm Shabelle të Somalisë.

Të paktën 53 persona janë lënduar gjithashtu nga shpërthimi, njoftoi Agjencia Kombëtare e Lajmeve somaleze.

Shpërthimi ndodhi në fshatin Murale në zonën Janaale të rajonit lindor të Shabelle të Poshtme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts