Somali, të paktën 20 civilë të vdekur nga sulmet e grupit terrorist Al-Shabaab

Të paktën 20 civilë kanë humbur jetën në sulmet e organizatës terroriste Al-Shabaab kundër civilëve në Somali.

Mohammed Mahmud, zëvendësshefi i policisë në rrethin Galmudug, njoftoi se të paktën 20 civilë u vranë kur militantët hapën zjarr pas një sulmi vetëvrasës.

Ndërkaq, Al-Shabaab pretendoi të ketë vrarë të paktën 34 ushtarë në sulme.

Organizata terroriste shpesh organizon sulme që ndaj forcave të sigurisë dhe vendbanimeve civile në vend.

Ndërkohë, në Somali janë duke vazhduar operacionet e ushtrisë kundër militantëve. Ditët e fundit, gati 300 anëtarë të organizatës janë neutralizuar në këto operacione.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *