Somalia marrëveshje me Sinopharm për 200 mijë doza të vaksinës kundër COVID-19

Somalia nënshkroi marrëveshje për të blerë 200 mijë doza të vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) nga prodhuesi kinez i ilaçeve Sinopharm.

Ambasada e Somalisë në Pekin në një deklaratë në Twitter njoftoi se është nënshkruar marrëveshja për 200 mijë doza të vaksinës me Sinopharm.

Somalia e cila më herët mori 300 mijë doza të vaksinës nga Programi Global i Vaksinave COVID-19 (COVAX) numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 është afër 12 mijë ndërsa dhe numri i viktimave arrin në 576.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *