Sot 14 vite nga vizita e Bush në Tiranë, Shehu: Kohë kur Shqipëria ishte lider stabiliteti në rajon

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka kujtuar vizitën e ish-presidnetit të SHBA-ve George Bush në Tiranë.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Shehu ka shkruar se Bush ka vizituar Tiranën 14 vite më parë, kur Shqipëria ishte lider stabiliteti e integrimi në rajon.

Sakaq e mbyll duke shkruar se ‘shpresojmë që nesër të jemi përsëri të tillë’.

Postimi i plotë:

Bush ne Tirane, kur Shqiperia ishte lider stabiliteti e integrimi ne Rajon!

Nje vizite historike, e permasave Rajonale, determinuese per Shqiperine, Kosoven, te ardhmen europiane te Ballkanit Perendimor, per zgjerimin e NATO drejt Lindjes!

Pra edhe per forcimin e paqes ne Europe.

Mesazhe te qarta keto prej aleatit tone te madh e te pa zevendesueshem, ShBA, mikut te vecante Presidentit Bush!

Pikerisht nga Tirana, qe ishte dikur qendra e “gravitetit” perendimor ne Rajon.

Rol qe vendi yne e luajti me dinjitet, konseguence, pergjegjeshmeri prej 1992.

Te shpresojme qe “neser” do te jemi perseri te tille.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts