Sot 24 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë/ Meta: Krenar për arritjet e saj. Shembull i zgjedhjeve të lira dhe demokracisë funksionale

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka uruar Kosovën për 24-vjetorin e lirisë.

Përveç se Meta ka ndarë urimet e tij nëpërmjet në postimi në Facebook, ka falënderuar NATO-n për vendosjen e paqes dhe dhënies fund të gjenocidit.

Postimi i plotë:

Gëzuar 24-vjetorin e lirisë Kosovë e dashur!

Sot në Ditën e Çlirimit çdo shqiptar ndihet krenar dhe i gëzohet arritjeve të Republikës së Kosovës, zhvillimit të pandalshëm dhe avancimit solid në proceset integruese europiane dhe euro-atlantike.

Faktor kyç i provuar për paqen, stabilitetin dhe sigurinë në rajon! Model frymëzues i ndërtimit të shtetit ligjor! Edhe pse shteti më i ri i rajonit Kosova është bërë një shembull për zgjedhjet e lira, demokracinë funksionale, mirëqeverisjen dhe llogaridhënien!

Mirënjohje dhe thellësisht falenderues për NATO-n dhe vendet demokratike mike, që i dhanë fund gjenocidit dhe kurorëzuan aspiratën shekullore për liri!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts