“Sot ditë e shënuar për Kosovën”, Klara Buda: Prishtina ka respektuar gjithmonë pakicat, anëtarësimi në KiE bën të mundur…

Akademike Klara Buda, në një intervistë me Skype në rubrikën Çështja e ditës nga gazetari Klevin Muka në News24, komentoi votimin në Bruksel për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës. Buda theksoi se sot është një ditë e shënuar për Kosovën. Ajo shtoi se Prishtina gjithmonë ka respektuar pakicat dhe se anëtarësimi në KiE […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts