“Sot kemi 430 mln euro me tre zyrtarë prapa hekura”/ Tabaku për arrestimin e Arben Ahmetajt: Qeveria e përfshirë në aferën e inceneratorëve

sot kemi 430 mln euro me tre zyrtare prapa hekura tabaku per arrestimin e arben ahmetajt qeveria e perfshire ne aferen e inceneratoreve
sot kemi 430 mln euro me tre zyrtare prapa hekura tabaku per arrestimin e arben ahmetajt qeveria e perfshire ne aferen e inceneratoreve

Deputetja Jorida Tabaku, në rubrikën “Opinion” foli për “News24″ rreth zhvillimeve të fundit në vend, duke u ndalur tek dhuna barbare e kushërinjve të fisit Maja në Krujë, lënien e mandatit të Rrahman Rrajës si edhe kërkesën e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt.

Gjatë bisedës në studio, Tabaku tha se afera e inceneratorëve ka kaluar kufijtë e skandalit duke shtuar se ka gjashtë vite që mbulohet nga qeveria.

“Kemi 430 mln me tre zyrtarë prapa hekura dhe skandal është fakti se pagesat vazhdojnë”, ka thënë Tabaku.

Gjithashtu ajo shtoi se qeveria sipas saj ishte e gjitha e përfshirë në këtë aferë.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts