Sot Kurban Bajrami, namazi në Prishtinë u fal në xhaminë “Sulltan Mehmed Fatih”

Besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Në Kosovë, ceremonia kryesore e faljes u bë në Xhaminë e Madhe të Prishtinës “Sulltan Mehmed Fatih”. Udhëheqësit e Bashkësisë Islame bënë thirrje për paqe, mëshirë dhe dashuri. Kjo festë e ka domethënien e “drejtësisë, unitetit dhe mirëkuptimit”, tha në mesazhin e urimit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts