SOT, ORA 21:00/ Finalja e Ligës së Konferencës, Olimpiakosi dhe Fiorentina duan të ngrejnë trofeun në Athinë

sot ora 2100 finalja e liges se konferences olimpiakosi dhe fiorentina duan te ngrejne trofeun ne athineSot në orën 21:00, në Athinë do të luhet finalja e Ligës së Konferencës, mes Olimpiakosit dhe Fiorentinës. 

55

Olimpiakosi do të kërkojë trofeun për shkak se tifozët e skuadrës nga Pireu kanë shumë vite që nuk shohin skuadrën e tyre protagoniste në Europë dhe që të bëjnë festë në stadiumin e armiqve të betuar, impianti “Agia Sophia”, ku luan klubi tjetër i Athinës, AEK.

Italianët nuk duan të gabojnë për të dytin vit radhazi pasi vjet u mposhtën në finale nga anglezët e Uest Hemit.

NDESHJA E SOTME

OLIMPIAKOS – FIORENTINA ORA 21:00

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts