Sot, raundi i tretë i bisedimeve Ukrainë-Rusi

09:05 07/03/2022

Zyrtarët rusë dhe ukrainas planifikojnë të takohen sërish sot, pas dy raundeve të bisedimeve të mbajtura në kufirin me Bjellorusinë.

Bisedimet deri më tani nuk kanë siguruar një armëpushim të përhershëm apo tërheqje të Rusisë, ndonëse zyrtarët rusë kishin rënë dakord të respektonin armëpushimet e përkohshme ndërsa civilët evakuoheshin.

Megjithatë, Ukraina thotë se Rusia nuk i ka respektuar armëpushimet e planifikuara deri më tani./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *