Sot rivlerësimi i masës së sigurisë ndaj ish-deputetit të PS Alqi Bllako, gjykata tërhiqet për vendim

Në Gjykatën kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar nisi këtë të shtunë në orën 11:00 seanca për rivlerësimin e masës së sigurisë për ish deputetin socialist Alqi Bllako.

Panorama mëson se trupa gjykuese është tërhequr për vendim.

Sot Bllako do të njihet me masën e sigurisë. Pritet të shihet nëse gjykata do vendosë vijimin e arrestit me burg, apo nëse do e zbusë masën e kërkuar nga SPAK.

Nëse GJKKO vendos masën e sigurisë “arrest me burg”, Bllako do të duhet të dërgohet në ambientet e paraburgimit të një burgu të sigurisë së zakonshme.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.