Sot seanca e parë plenare pas zgjedhjeve të 25 prillit! Diskutohet për shkarkimin e Presidentit! Ja rendi i ditësPër herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit sot do të mblidhet Kuvendi. Seanca pritet të nisë në orën 10:00 nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi.

kuvendi

Në seancën e ditës së sotme do të shqyrtohen disa projekt-ligje të kthyera nga Presidenti Ilir Meta, si dhe njoftohet kërkesa e PS për ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e Kreut të Shtetit.

Kujtojmë se mandati i deputetëve aktualë në Kuvendit të Shqipërisë, përfundon në muajin shtator, kohë në të cilën pritet që të bëhet edhe betimi i ligjvënësve të rinj.

LEXONI KETU RENDIN E DITES

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.