Sot u ngritën 9 korridore humanitare, Ukraina: Më shumë se 4,500 qytetarë të evakuuar

sot u ngriten 9 korridore humanitare ukraina me shume se 4500 qytetare te evakuuar

Zyrtarët ukrainas kanë thënë se më shumë se 4,500 njerëz u evakuuan nga qytetet ukrainase përmes korridoreve humanitare që u ngritën ditën e sotme. Gati 3,000 prej tyre udhëtuan nga qyteti i rrethuar i Mariupolit në Zaporizhzhia.

Kështu deklaroi zëvendëskryeministrja e Ukrainës, sipas gazetës Kyiv Independent.

Mësohet se ditën e sotme u ngritën 9 korridore humanitare, nga të cilat u lejua largimi i banorëve të zonave të ndryshme në Ukrainë.

D4900eff 842c 4c4d Aa0b 5c2c0581a592
D4900eff 842c 4c4d Aa0b 5c2c0581a592

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts