SPAK kërkon arrestimin e ish-zv. kryeministrit, avokatët zbulojnë arsyen pse Ahmetaj u largua nga Shqipëria

spak kerkon arrestimin e ish zv kryeministrit avokatet zbulojne arsyen pse ahmetaj u largua nga shqiperia
spak kerkon arrestimin e ish zv kryeministrit avokatet zbulojne arsyen pse ahmetaj u largua nga shqiperia

Ndërsa SPAK ka kërkuar autorizim nga Kuvendi për arrestimin e ish-zv. kryeministrit Arben Ahmetaj, një ditë më parë avokatët e këtij të fundit konfirmuan se ai është laruar nga Shqipëria.

Ndërkohë në mbledhjen e sotme të këshillit të Mandateve, e dyta në radhë, ku do të diskutohet kërkesa e SPAK për t’i hapur rrugë arrestimit, avokatët e Ahmetajt kanë pohuar se ai është larguar nga vendi për arsye familjare.

sakaq, ata nuk kanë dhënë detaje se ku ndodhet Ahmetajt.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts