“SPAK më i besueshëm nëse heq nga arrestimet ish-t”, ish-prokurori: Reforma në drejtësi solli që një hallexhi ta mbarojë gjyqin për 10 vjet

spak me i besueshem nese heq nga arrestimet ish t ish prokurori reforma ne drejtesi solli qe nje hallexhi ta mbaroje gjyqin per 10 vjet
spak me i besueshem nese heq nga arrestimet ish t ish prokurori reforma ne drejtesi solli qe nje hallexhi ta mbaroje gjyqin per 10 vjet

Duke komentuar një sondazh për reformën në drejtësi, ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beçi i ftuar në “Open” në News 24, tha se aktualisht gjyqet përfundojnë për 10 vite nga tre vite që ishin më parë.

“Në rast se Prokuroria e Posaçme heq fjalën “ish” nga të arrestuarit e saj dhe arreston në detyrë. Jo çdo person që braktis zyrën dhe e arreston pasi e braktis zyrën sigurisht që ky sondazh do të ishte më i mirë.

Sa i përket pyetjes është i pavarur apo jo, në rast se analizon të dhënat, të dhënat po t’i jap jo vetëm për ato çmimet në KLD. Reforma në drejtësi solli që në rast se një hallexhi gjyqin në një qytet të humbur të Shqipërinë e mbaronte gjyqin për 3 vjet sot e mbaron për 10 vjet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts