SPAK shmang parashkrimin, i komunikon akuzat ish-zyrtarëve të arrestuar të Bashkisë së Tiranës. Vijon hetimi për aferën 5 D

spak shmang parashkrimin i komunikon akuzat ish zyrtareve te arrestuar te bashkise se tiranes vijon hetimi per aferen 5 d
spak shmang parashkrimin i komunikon akuzat ish zyrtareve te arrestuar te bashkise se tiranes vijon hetimi per aferen 5 d

Prokuroria e Posaçme iu ka komunikuar akuzat disa prej ish-zyrtarëve të arrestuar në kuadër të dosjes “5D”.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Mariglen Qato, Redi Molla dhe Taulant Tusha janë marrë të pandehur për shkak të respektimit të afateve për mos parashkrimin veprës penale të mosdeklarimit të pasurisë.
Pavarësisht se i ka marrë në hetim për këtë vepër, SPAK është duke vijuar hetimet për aferën 5 D.

Ligji thotë nëse brenda afatit 5-vjeçar nuk iu komunikon akuzën, ajo parashkruhet. Ndaj, në këto kushte, SPAK ka vendosur që t’i komunikojë disa nga akuzat në mënyrë të tillë që mos të parashtrohet vepra penale dhe të vijojë hetimet për aferën 5D.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts