“SPAK të marrë në pyetje Ramën”, Vasili: Kryeministri, avokat i shembjes së rrugës Korçë-Ersekë. Justifikoi korrupsionin dhe…

spak te marre ne pyetje ramen vasili kryeministri avokat i shembjes se rruges korce erseke justifikoi korrupsionin dhe
spak te marre ne pyetje ramen vasili kryeministri avokat i shembjes se rruges korce erseke justifikoi korrupsionin dhe

Deputeti Petrit Vasili, ka publikuar në rrjetet sociale një video në lidhje me rrugën Korçë-Ersekë.

Ai ka shtruar se Rama është kthyer në avokat të korrupsionit të shembjes së kësaj rruge, ndërsa shtoi se pak ditë më parë kryeministri tha se ajo është rrugë që nuk është marrë në dorëzim.

Vasili u shpreh se SPAK duhet të marrë në pyetje kreun e qeverisë sepse publikisht ka justifikuar korrupsionin.

Postimi i plotë:

Rama avokat i korrupsionit te shembjes rruges Korce Erseke, SPAK hesht!
Edi Rama ne vend se te reagonte me masat me te ashpra per shembjen e rruges Korce Erseke ben avokatin e krimit korruptiv.
Rama guxoi e tha pak dite me pare:
“Ndodh një rrëshqitje për shkak të gjeologjisë në Ersekë, në një aks rrugor që është e hapur, por nuk është i përfunduar, dhe hidhen të gjithë përpjetë. Ajo është rrugë që nuk është marrë në dorëzim, ndodhin”.
Shembja e rruges eshte kriminale sepse rruga ishte ne perdorim te qytetareve dhe automjeteve.
Vetem rastesia ka bere qe te mos humbeshin jete njerezish.
Po si mundet qe qeveria lejon te perdoret nje rruge me zero siguri dhe e ndertuar per faqe te zeze?
Kush guxoi dhe e dha lejen e perdorimit te rruges?
Po ne rast se do te kishte humbje jete njerezish a mund te shmangej pergjegjesia totale e Edi Rames dhe qeverise?
SPAK duhet te marre ne pyetje Edi Ramen sepse I publikisht dhe perpara mediave ka bere avokatin dhe justifikuesin shteteror te korrupsionit.
Ja ku e ka Videon SPAK qe te mos lodhet fare.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts