Spanjë/ Policia godet qendrën e prodhimit të drogës, arrestohen dy të rinj shqiptarë, sekuestrohen mbi 400 rrënjë kanabis sativa

Dy të burgosur dhe 468 uzina ndërhynë pasi çmontuan një qendër të prodhimit të marihuanës në Salobreña

Dy shtetas shqiptar kanë rënë në pranga ditën e sotme nga autoritetet spanjolle për kultivimin e lëndëve narkotike.

Sipas mediave spanjolle të rinjtë 26 dhe 24 vjeç kishin një një qendër të prodhimit të marihuanës në një zonë shumë të banuar në Salobreña.

Mësohet se gjatë operacionit janë sekuestruar 468 rrënjë të llojit kanabis sativa, vetilatorë, kondicionerë që përsdoreshin për rritjen e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *