Specia kërkon Berishën, portieri ka si opsion edhe rikthimin te Kalmari

specia kerkon berishen portieri ka si opsion edhe rikthimin te kalmari


Një lojtar me shumë eksperiencë dhe një kandidaturë e re është shtuar për portën e Specias. Klubi italian i Serisë B kërkon të sistemojë çështjen e katërkëndorit për sezonin e ri dhe Etrit Berisha është emri i duhur.

berisha

35-vjeçari i Kombëtares shqiptare i cili ka një karrierë të gjatë, ku ka mbrojtur portën e disa klubeve si Atalanta, Lacio, SPAL apo Torino, ka përfunduar kontratën me Empolin, klub ku ishte sezonin e fundit, të cilin e mbylli me 14 ndeshje, ndërsa në Europian kaloi zgjedhje e dytë për Silvinjon që preferoi Strakoshën. Ndërkohë një tjetër pistë për Berishën është edhe rikthimi në Suedi me ekipin e Kalmarit, me të cilin ka luajtur vite më parë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts