Spikeri i CNN Chris Cuomo akuzohet për ngacmim seksual

14:09 27/09/2021

Akuzat nga gazetarja e televizionit ABC, Cuomo e pranon: Unë i kërkova falje

Akuzohet për ngacmim seksual, prezantuesi i CNN, Chris Cuomo nga një ish-eprore gjatë qëndrimit të tij në ABC.

Ky Ă«shtĂ« skandali i fundit qĂ« pĂ«rflitet  rreth drejtuesit tĂ« “Cuomo Prime Time”, i cili u kritikua muajt e fundit pĂ«r kĂ«shillimin e vĂ«llait tĂ« tij, ish -guvernatorit tĂ« New York, AndreĂ« Cuomo, pĂ«r tĂ« luftuar akuzat pĂ«r  ngacmim seksual nga ky i fundit.

Në një rubrikë të botuar në New York Times, gazetarja veterane e televizionit Shelley Ross shkroi se deklaratat e Cuomo të shqetësimit të thellë në lidhje me ngacmimet seksuale e provokuan atë të tregojë historinë e saj: Ajo pretendoi se Cuomo e ngacmoi seksualisht në një bar në New York City në 2005 gjatë një feste largimi për një koleg të ABC.

Sakaq nĂ« njĂ« deklaratĂ« pĂ«r Times, Cuomo, 51 vjeç, tha se, “Siç pranon Shelley, ndĂ«rveprimi ynĂ« nuk ishte i natyrĂ«s seksuale. Ndodhi 16 vjet mĂ« parĂ« nĂ« njĂ« mjedis publik kur ajo ishte njĂ« drejtuese e lartĂ« nĂ« ABC. UnĂ« i kĂ«rkova falje asaj dhe e kuptova atĂ«.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.