Spikeri lexon lajmet i frikësuar me 8 talebanë të armatosur mbi kokë, video bëhet virale

13:00 31/08/2021

Ky është momenti i frikshëm kur një spiker afgan lexon lajmet ndërsa rrethohet nga banditë të armatosur talebanë.

Video u shpërnda në internet nga studio televizive pasi militantët sulmuan ndërtesën dhe kërkuan spikerin e lajmeve të lavdërojë talebanët.

Prezantuesi flet për rënien e qeverisë Ghani dhe se sipas Emiratit Islamik populli afgan nuk duhet të ketë frikë nga Afganistani.

Në videon e bërë virale që është parë më shumë se 1 milion herë, spikeri i lajmeve është i rrethuar nga tetë burra të armatosur të cilët duket se e ruajnë tek koka ndërsa lexon.

Është raportuar se ata sulmuan ndërtesën të Dielën dhe kërkuan që prezantuesi të fliste me ta. Sipas WIO News, spikeri i lajmeve zhvilloi një debat me militantët gjatë transmetimit.

Videoja është filmuar ndërsa forcat e armatosura amerikane thanë se kishin kryer një mision të suksesshëm sulmues me dron, i cili parandaloi një sulm të dytë terrorist në aeroportin e Kabulit.

Disa orë para se klipi të ndahej, Presidenti amerikan Joe Biden kishte paralajmëruar se një sulm në Kabul mund të ishte i pashmangshëm para sulmit të dronit i cili shkatërroi eksplozivët që SHBA -të thanë se ishin për përdorim në një sulm të dytë.

Javën e kaluar, një kamikaz ISIS-K shpërtheu një pajisje jashtë aeroportit, duke lënë 13 trupa amerikanë dhe të paktën 170 të vdekur. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *