Spikeri s’duron dot vapën, zbraz bidonin me ujë në kokë

spikeri sduron dot vapen zbraz bidonin me uje ne koke

spikeri sduron dot vapen zbraz bidonin me uje ne koke

17:14 12/07/2023

Një ngjarje sa e çuditshme aq edhe qesharake ka ndodhur gjatë transmetimit të një edicioni lajmesh live, kur Spikeri i një televizioni austriak nuk ka duruar dot vapën e madhe në studio, ka marrë një bidon të vogël me ujë që mbante mbi tavolinë, dhe e ka zbrazur atë mbi kokën e tij.

I nxehti ka përfshirë të gjithë Evropën dhe temperaturat arrijnë mbi 40 gradë celsius. Për të përballuar vapën shkojnë drejt pishinave apo plazheve. Por, nuk ka asnjë zgjidhje për ata që detyrohen të punojnë edhe në këto ditë të nxehta.

Ky vend është përfshirë nga temperatura mbi 30 gradë celsius. E hëna e 10 korrikut ishte dita më e nxehtë deri më tani në Austri. Një studim i ri tregoi se kishte 419 vdekje të lidhura me nxehtësinë në vend vitin e kaluar, më shumë vdekje sesa në aksidente trafiku.

Klan News

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts