“Spitali i Fierit si stallë bagëtish”/ Petrit Vasili publikon fotot: Mashtrim i turpshëm i Ramës, shkel mbi shëndetësinë që të…

SHPËRNDAJE

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se spitali rajonal i Fierit u katandis si një stallë bagëtish.  Në një postim në Facebook, duke publikuar edhe disa foto si ishte projekti dhe si u bë, Petrit Vasili thotë se Rama mashtroi me këtë spital.

spitali i fierit

Sipas tij, nga një spital me 427 shtretër do të ketë vetëm 150.

“Mashtrimi i turpshëm i Rames me Spitalin e ri te Fierit!.

Spitali i ri i Fierit ishte projektuar te ishte se paku një Spital normal.

Por u katandis në një spital fushor lufte, si një stallë bagëtish me vetëm 150 shtretër nga 427  shtretër, qe ka aktualisht.

Edi Rama shkel mbi shëndetësinë, që të mashtrojë e të bëjë fushatë dhe degradon çdo gjë.

Fotot flasin vete shumë qartë dhe askush nuk mbyll dot sytë përpara tyre”, shkruan Vasili.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.